מיהו דירקטור מקצועי ?

אדם חיצוני לעסק, בלתי תלוי, ובעל ראיה רחבה, ידע וניסיון מגוון, המלווה את העסק באופן קבוע, רצוף, ולאורך זמן. מטרתו - לסייע למנהל בהתמודדות וקבלת החלטות נכונות מול מכלול האתגרים השונים הניצבים בפניו.

 הדירקטור אינו עוד יועץ. יועץ מקצועי (יועץ ארגוני, יועץ שיווק, וכד') עוסק בתחום ספציפי, ומסייע בקידום נושא או פתרון בעיה ספציפית מתחומו. לכשנפתרה הבעיה מסתיים תפקידו.

הדירקטור מלווה את העסק באופן קבוע.

כדירקטור אני לומד להכיר היטב את העסק על כל רבדיו: הסביבה העסקית, מוצרים, עובדים, תפעול, פיננסים, שיווק, הקשיים והאילוצים, ומסייע למנהל בכל אלו.

מה היתרונות שבעבודה עם דירקטור ?

במצב של בעל עסק המנהל בעצמו ולבדו את העסק, נוצרות בעיות 'טיפוסיות'. להלן דוגמאות:

 א. הצורך להחליט לבד.  

גם בעסקים בהם יש מנהלי משנה כגון: מנהל מכירות, מנהל כספים, מנהל ייצור וכד'.

הצורך להחליט לבד נוצר עקב העובדה, שלעיתים קרובות להחלטה הנדרשת יש השלכה והשפעה ישירה ו/או עקיפה גם על מנהלי המשנה: מעמדם, סמכויותיהם, תנאי עבודתם, וכד'. 

 לא סביר לצפות לאובייקטיביות מאדם העשוי להיות מושפע מהתוצאה. כולנו רק בני אדם.

 כדירקטור מקצועי אני מהווה שותף אמיתי לדיון, התייעצות, החלפת דעות, בחינת רעיונות, וקבלת החלטות; והכול מתוך פתיחות, אובייקטיביות, והתייחסות עניינית ומקצועית, מתוך ראיה מערכתית של טובת העסק, ותוך שימוש בידע וניסיון שנצבר על פני שנים.

 ב. הדחוף קודם לחשוב. 

זמן...זמן...ועוד זמן....

כולנו יודעים עד כמה הבעיות השוטפות גוזלות זמן ופוגעות ביכולת להקדיש זמן ותשומת לב ראויים לרעיונות חדשים, ליזום פעולות חשובות, לבדוק גישות חדשות ונושאים חדשים. "הדחוף פוגע בחשוב".

 כדירקטור מקצועי אני חופשי מהמטלות השוטפות של העסק, ופנוי להקדיש יותר זמן לחשוב, להציע, ליזום, ולבדוק רעיונות שיקדמו את החברה.

ג. השלמה ניהולית.

למנהל בד"כ ניסיון מקצועי עשיר וידע מקצועי רב בתחומו.

 עם זאת, לרבים מהמנהלים חסר ידע בתחומים שאינם תחומי התמחותם, אבל חיוניים לניהול ולהתפתחות העסק, כגון: גיבוש אסטרטגיה עסקית, מימון, מיסים, חשבונאות, ניהול פיננסי, וכד'.

כדירקטור מקצועי אני משלים פערי מידע אלו ומסייע לקידום העסק.  

אלו כמובן דוגמאות ספורות בלבד ליתרונותיי כדירקטור מקצועי, ולאפשרויותיי לסייע למנהל העסק.

מגוון היתרונות רחב בהרבה, ובא לידי ביטוי בכל פעולות הניהול ולאורך כל חיי העסק.